Workshop 2 daagse
'All about the Blues'

Workshop
weekend
'All about the Blues'

Workshop inhoud

De blues is een van de meest geliefde muziekstijlen om in te improviseren. Logisch, want door het relatief eenvoudige akkoordenschema is het voor beginners heel geschikt om kennis te maken met improviseren. Maar ook voor gevorderden biedt de blues nog altijd genoeg uitdaging.

Tijdens deze 2-daagse workshop ontdek je hoe je een ijzersterke bluessolo speelt. Een boost voor je muzikale ontwikkeling waardoor je voortaan spontaan en vrijuit durft te spelen.

Locatie en verzorging

De workshop vindt plaats in boerderij ‘Patrimonium’ bij Schagen. We kunnen er naar hartelust muziek maken in de muziekstudio. Ideaal gelegen in een rustige omgeving vlakbij de prachtige Noord-Hollandse kust.

Je hoeft je tijdens deze reis alleen maar bezig te houden met wat jij leuk vindt: lekker samen muziek maken. Ontbijt, lunch en diner worden verzorgd.

De groep bestaat uit 5-8 deelnemers, zodat je de aandacht krijgt die je verdient!

Overnachting

De overnachting is NIET inbegrepen. Je kunt op de boerderij overnachten voor slechts 25 euro, contant te voldoen bij aankomst. Er zijn drie eenvoudige slaapkamers met 2 gescheiden bedden. Je deelt dan de slaapkamer met een cursist van hetzelfde geslacht. Badkamer en toilet deel je dan met de andere cursisten. 

Kamperen mag voor 10 euro per nacht. Er is plek voor 2 campers. Ook kun je je tent opzetten. Liever op jezelf of is de boerderij al vol? Boek dan zelf. Er zijn campings, hotels en B&B‘s in de omgeving. We adviseren graag hierbij.

AANMELDEN

Wanneer?

2 en 3 mei 2025

Wat is de investering?

Jouw investering is € 349*. Dat is inclusief

  • 10 uur les
  • alle maaltijden en drankjes
  • jamsessie met live band
  • bladmuziek en play alongs

*LET OP! De overnachting is niet inbegrepen!

LET OP! Maximaal 8 deelnemers
VOL=VOL


GARANTIE

Tot 1 maand voor aanvang mag je kosteloos annuleren. Daarna mag je je altijd laten vervangen door iemand anders, of het bedrag besteden aan andere producten van impro Circle.

Wat krijg je allemaal?

Inclusief

  • Inspirerende groepslessen (10 uur)

  • Jamsessie

  • Bladmuziek

  • Oefentracks

  • 1 x ontbijt, 2 x lunch en 1 x diner

  • Alle drankjes

Exclusief

  • Overnachting

  • Reis naar accommodatie

  • Optionele uitstapjes

ZO ZIET HET PROGRAMMA ER UIT

DAG 1
Aankomst

Vanaf 12.00 uur worden we ontvangen door gastvrouw Sytske en gastheer André. Je kunt je spullen wegzetten en je even opfrissen. Terwijl de heerlijke lunch rond 13.00 uur wordt opgediend, maak je alvast kennis met elkaar.

Om 14.00 uur gaan we aan de slag met een traditionele slow blues en een frisse funk blues. Je ontdekt de twee makkelijkste manieren om over de blues te improviseren. Ook leer je een aantal zinnetjes waarmee je het karakter van de blues helemaal raakt. 

Van 17.00 tot 19.00 uur heb je even tijd voor jezelf: Een strandwandeling, een terrasje pikken in Schagen? Of nog even oefenen? Om 19.00 uur geniet je van je welverdiende diner.

Vanaf 20.00 uur sluit je de eerste dag af met een jamsessie. Even niet nadenken, maar luisteren, lekker samen spelen en elkaar uitdagen. Rond 22.00 uur stoppen we. Dan kun je nog lekker napraten onder het genot van jouw favoriete drankje.

DAG 2
Jamsessie

We ontbijten om 8.30 uur. Na het ontbijt ga je elkaar uitdagen met vraag- en antwoord en ontdek je twee krachtige zinnetjes waarmee je perfect in de akkoorden van de blues speelt. Voordat je het in de gaten hebt serveert kok André rond 13.00 uur een heerlijke lunch.

Na de lunch herhalen we vanaf 14.00 uur nog eens alle bluesvormen. En dan het hoogtepunt: om 15.00 uur begint de jamsessie met live band. Laat je voortstuwen door onze ritmesectie, de ultieme manier om alles wat je geleerd heb tin praktijk te brengen: focussen op ritmes en leren communiceren met elkaar! 

Na het uitreiken van je certificaat van deelname met daarop opbouwende feedback nemen we om 17.00 uur afscheid van elkaar. Opgeladen met nieuwe ideeën en met dierbare herinneringen aan de leuke mensen die je hebt ontmoet, kun je weer maanden vooruit. Ga je blij naar huis, of blijf je nog wat langer in deze prachtige omgeving?

DE RESULTATEN VAN DIT WEEKEND

De studio
De prachtige omgeving
De tuin
Lekker samenspelen

VOOR WIE IS HET WEEKEND BEDOELD?

Wat zeggen anderen?

Allard zegt: “Geweldig weekend gehad. Een aanrader”

Jo zegt: “Enorm veel bijgeleerd. Heel Systematisch. Goede methodiek en didactiek”

De omgeving

IMG_2090
Duingebied
Colorful,Tulip,Field,In,The,Netherlands,From,The,Air
Bloeiende bloemenvelden
schagen
Schagen
Strand
Strand

Twee dagen lang onder de hoede van Werner Janssen ...

werner janssen altsax

Werner Janssen speelt als freelancer o.a. in het Metropole Orkest, de WDR Big Band, het Orkest van de Luchtmacht, de Konrad Koselleck Big Band en het Discophonic Orchestra.

Trad op met o.a. Herbie Hancock, Chaka Kahn, Bono, Gregory Porter, Ellen ten Damme en Tania Kross en won een Grammy Award met Snarky Puppy.

Zijn grootste passie is muzikanten te helpen. Als afgestudeerd wiskundige weet hij improviseren terug te brengen tot logische stapjes. Hij beschreef zijn methode in 10 boeken.

Ja leuk, ik doe ook graag mee!

Wanneer?

2 en 3 mei 2025

Wat is de investering?

Jouw investering is € 349*. Dat is inclusief

  • 10 uur les
  • alle maaltijden en drankjes
  • jamsessie met live band
  • bladmuziek en play alongs

*LET OP! De overnachting is niet inbegrepen!

LET OP! Maximaal 8 deelnemers
VOL=VOL


Wil je in termijnen betalen of wil je weten of het programma voor jou geschikt is ? Neem dan even contact op.

 
GARANTIE

Tot 1 maand voor aanvang mag je kosteloos annuleren. Daarna mag je je altijd laten vervangen door iemand anders, of het door jou betaalde bedrag besteden aan andere producten en diensten van impro Circle.

Antwoord op de meest gestelde vragen

Is er veel niveau verschil tussen de deelnemers? 

Iedereen is anders. Daarom zal er altijd een verschil in niveau zijn. De een is nou eenmaal beter hierin, de ander daarin. Dat is juist zo leuk, want zo kun je elkaar helpen. Als je zo’n 3 a 5 jaar speelt en een paar toonladders kunt spelen, kun je prima meedoen.

Het mooie is dat de meeste muzikanten doorgaans een vergelijkbaar niveau hebben. Bovendien wordt je op jouw niveau uitgedaagd, zodat je er altijd iets van opsteekt.

 

Komt er ook muziektheorie aan bod?

Om meer inzicht te krijgen in akkoordenschema’s is het handig om een stukje theorie te kennen. Je krijgt alleen dat stukje wat op dat moment van belang is. Het gaat dus stapje voor stapje. Bovendien hoor je achter de piano hoe het klinkt en krijg je meteen tips hoe je het omzet naar noten op jouw instrument.

 

Ik ben geen saxofonist. Kan ik toch meedoen?

Omdat het meer gaat om het krijgen van inzicht, dan instrument techniek, maakt het niet uit welk instrument je speelt. Er doen gitaristen, trombonisten, trompettisten, pianisten, saxofonisten, violisten, klarinettisten, fluitisten en bassisten mee.

De gebruikte voorbeelden zijn zodanig vereenvoudigd dat ze op elk instrument meteen speelbaar zijn. Ben je pianist? Dan bof je helemaal. Je mag op een een professioneel keyboard spelen .. of op een echt Hammond-orgel. Magisch!

 

Kan ik mijn partner meenemen? 

Natuurlijk kan dat! Hij of zij kan dan overnachten op dezelfde kamer en alle maaltijden en drankjes zijn inbegrepen. Stuur even een mailtje voor een offerte 

 

Kan ik met mijn camper komen?

Ja, dat kan ook! In de tuin is plaats voor 2 campers. Je hebt dan een stroomaansluiting. Stuur even een mailtje voor een offerte.
 
 

Kan ik thuis overnachten?

Ook dat kan. Je doet dan alleen mee aan het workshopgedeelte. In verband met het programma is het dan wel zo handig dat je mee eet. 

 

 

Ik vind mezelf  niet zo creatief, ik speel het liefst van blad. Is dit weekend dan toch geschikt?

Er is niks mis om van blad te spelen! Dat geeft houvast en is een duidelijk vertrekpunt. In het programma leer je hoe je beter op je gehoor kunt vertrouwen zodat je de bladmuziek niet altijd meer nodig hebt. In tegenstelling tot wat veel mensen denken, hoef je niet super creatief te zijn om beter te kunnen improviseren.

Het gaat er namelijk eerst om dat je terugkerende structuren herkent. Je leert standaard zinnetjes die prima klinken. Als je dit verder wilt ontwikkelen en een persoonlijk tintje aan je improvisaties wil geven, dan krijg je hiervoor concrete tips hoe je dat op een creatieve manier kunt aanpakken.

 

Ik kom niet met de auto. Kan ik toch deelnemen?

Zodra bekend is wie er komen, krijg je een mail met alle deelnemers. Je kunt dan kijken of je kunt carpoolen. Je kunt ook met de trein komen. We halen je gratis op bij station Schagen.

Scroll naar boven